Tanıtım | Sağlık Bilimleri Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

 

İstanbul Beykent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, her biri dört yıllık öğretim süreli olan Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Sağlık Yönetimi ve Çocuk Gelişimi olmak üzere beş Bölüm içermektedir ve her  Bölüm’ü birbirinden kıymetli hocalar yönetmektedir. Yerleşkemizde hastanemiz, laboratuvarlarımız ve çeşitli pratik salonlarımız mevcuttur. Stajlar ve uygulamalı dersler, sayılan bu yerlerde başarı ile sürdürülmektedir.

Verdiğimiz eğitim, uluslararası standartlar çerçevesindedir ve mezunlarımızın Dünya’nın her tarafında rahatça çalışabilecek özelliklere sahip olmasını sağlamaktadır. Mezunlarımız, yetenek ya da isteklerine göre hastanelerde, fakültelerde, özel merkezlerde veya kendilerinin açtıkları özel çalışma ortamlarında mesleklerini devam ettirebilirler; bunların yanında, Sağlık Bilimleri Fakülteleri veya benzeri kuruluşlarda akademisyenliği seçerek, profesörlüğe kadar yükselebilecekleri akademik olanaklara sahiptirler.

Değerli meslektaşlarımız, Sağlıkla ilgili hangi bilim dalında olursanız olun, insan sağlığından daha kıymetli bir şey olmadığı için, sizlerin yaptığı “iş” ten daha kıymetlisi yoktur ve mesleğinizin değeri, her geçen gün daha da artmaktadır. Artan nüfus, çevre kirliliği, göçler, küçük-büyük savaşlar, sakatlıklar, düzensiz ve yetersiz beslenmeler ve artan yaşam süreleri, insanlara sağlıkla ilgili daha fazla problemler getirmektedir. Bunların çözümünün ve bakımının devamlılığı tamamen sizlere bağlıdır.

Sağlık mesleğinin “altın bileziği”ni takmanız için sizleri büyük bir istekle yetiştirmek amacıyla, sizler için buradayız.

Prof. Dr. Esra KARACA
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı